Palju poleemikat tekitas möödunud aastal EBU otsus keelata võistlusel nii publikul kui esinevatel artistidel kaasa võtta lippe, mis ei olnud mõne osaleva riigi lipud. See tekitas paksu verd eriti seepärast, et võistlusel osaleva Iisraeli lipud olid lubatud, kuid Palestiina lipud olid keelatud. Samuti esitas ametliku kaebuse Euroopa Liit, sest ka see lipp oli möödunud aastal keelatud.
Taani väljaanne DR on enda valdusesse saanud dokumendi, kus on kirjas tänavuse võistluse reeglid, mis reguleerivad lippude kasutamist lauluvõistlusel. EBU kirjutab, et poliitilisi sõnumeid peaks vältima, kuid kuna tänavu võistlust korraldav Šveits peab väga oluliseks inimeste väljendusvabadust, siis on kõik lipud võistluse toimumiskohas lubatud, kui nad ei riku riigi seadusi.
See tähendab, et publik võib kaasa võtta näiteks erinevate organisatsioonide ja võistlustel mitte osalevate riikide lippe. Keelatud on näiteks terroristlike organisatsioonide lipud.
Võistlusel osalevate riikide jaoks on aga reegleid karmimaks muudetud. Osalejad võivad kanda ja lehvitada ainult enda riigi lippu. Kõikide muude lippude ja sümbolite näitamine on osalejatel keelatud. Reegel kehtib kõikidel ametlikel Eurovisioni üritustel. Seega on näiteks Ukraina lippude ja sümbolite kandmine toetuse näitamiseks keelatud.
Samuti on reeglites konkreetselt öeldud, et võistlust avavas traditsioonilises lipuparaadis võivad osalejad näidata ainult lippu, mille Šveitsi televisioon on neile andnud. Just lipuparaadi ajal smugeldas Šveitsi esindaja Nemo eelmisel aastal lavale mittebinaarsete lipu.
Igaühte, kes rikub ametlikku lipupoliitikat – olgu nad esinejad või publiku liikmed –, võidakse keelata toimumispaika sisenemine. Osalejate puhul võivad kaasneda ka "täiendavad tagajärjed."
EBU keeldus dr.dk-le avaldamast, millised konkreetsed tagajärjed sellega kaasnevad, kuid teatas kirjalikus vastuses:
"Kuigi võistluse reeglite rikkumise eest on olemas sanktsioonid, eeldame, et kõik delegatsioonid suhtuvad lipupoliitikasse heas usus ja mõistavad, et see on loodud selguse ja tasakaalu loomiseks riiklike ja muude identiteetide väljendamisel," ütleb EBU.
EBU ütleb dr.dk-le, et nad soovisid "luua tasakaalu, mis tagab, et publik ja osalejad saavad väljendada oma entusiasmi ja identiteeti, kuid samal ajal luua delegatsioonidele rohkem selgust ametlike ürituste osas."