“Internet sai täis, on vaja ju kuskilt kokku tõmmata!” ütles naine naljaga pooleks, kuid lisas: “Ei, tõepoolest ei oska kahjuks öelda jah, et mis see päris põhjus on. Hommikul ärkasin üles ja vaatasin, et minu postitus, mis algas sõnadega “Loodan, et see postitus jääb ülesse…” oli maha võetud. Ma nende arvates kutsusin inimesi laikima ja meeldivaks märkima pilti.”
Facebook ise ei oska samuti öelda, mis tegelikult toimub. “Nad ise ütlevad ka selle peale, et tahaks väga aidata, aga kahjuks me ei leia põhjust, mille pärast see maha on võetud,” rääkis Brit otseetris. Selle peale küsis Marge, kuidas tal ikkagi õnnestub Facebookiga ühendust saada ja rääkida päris inimestega, mitte takerduda robotite taha, nagu enamus inimesed. Brit ei jäänud oma nippe vaid enda teada hoidma ning jagas neid ka avameelselt kuulajatega: ”Ja, ma aastaid olen nendega suhelnud, ma suhtlen nendega ettevõtja chatis ja tavaliselt nad siis helistavad mulle, aga seal on ka niimoodi, et kuna neid vastajaid on üle maailma, siis ma üritan ikka hommiku poole või Eesti aja mõistes tööaja järgi helistada, sest et muidu on suht raske nende keelest aru saada.”
Rauno Märks uuris, kas selline kustutamise laine puudutab ainult ettevõtjaid või ka eraisikuid. “See ongi nõme jah, et see puudutab nii ettevõtteid kui eraisikuid. Mul endal eelmine nädal just tuli teade, et 15 postitust läks maha, aga kuna ma haldan seal mitmekümne ettevõtte Facebooki, siis ma isegi ei tea, mis sealt maha läks, ma ei viitsinud isegi uurida. Aga eraisikutel ka palju, hästi halb on see, et seal ei lähe nii, et uus postitus, seal läheb ka niimoodi, et vanad postitused,” rääkis Brit ning lisas, et kõige enam võetakse maha just kooli lõpetamiste pildid, kuna neil on ebatavaliselt palju laike ja kommentaare postituse all.
Ka Marketplace'i osas jagas Brit nippe. Nimel ei soovita ta toodete brändinime originaalis välja kirjutada, vaid panna vahele näiteks paar tärnikest: “Ära pane Adidas, vaid pane sinna paar tärnikest vahele. Näiteks a tärn, d tärn jne.” Samuti ei soovita ta kuulutustes kasutada üleliia palju sõna “sa” või “sina”. Ka sugu on Facebooki jaoks kaitstud tunnus ning seda ei tohiks väga oma postitustes kasutada.
Milliseid nõuandeid Brit Mesipuu veel jagas blokeeritud kontode taastamiseks ja milliseid soovitusi andis mahavõetud postitustega tekkivate probleemide lahendamiseks, saad kuulata allolevast heliklipist.