Katrin Siska on viimastel aastatel elanud Portugalis ja tegelenud seal kinnisvara müügiga. Naine nendib, et igal maal on oma ilusad ja koledad kohad. “Tegelikult on ilus elu küll. Selles mõttes, et ise peab selle enda jaoks ilusaks looma. See ei ole lihtne,” tunnistab Katrin. Nimelt on kinnisvara valdkond väga stressirohke, esimene aasta Portugalis oli väga raske, sest turul olid hinnad väga kõrged, inimesed ei ostnud kinnisvara. “Mu esimene aasta oli üldse kõige raskem aasta, aga ma ei andunud alla,” sõnas Katrin.
Katrin käis Portugali jõudes koolitusel, tänu millele sai ta baasteadmised kohalikust kinnisvaraturust kätte. Kui omal jõul hakata ennast asjadega kurssi viima, siis võtab see Katrini sõnul väga kaua aega. Kinnisvara on ka keeruline selles mõttes, et palk on väga kõikuv. “Ma tean, et osades agentuurides pead isegi maksma 500 eurot kuus lauatasu, et sul üldse on seal võimalik töötada.”
Portugal polnud aga esimene koht, kus perekond aega veetis. Katrin oli alati tahtnud elada soojal maal, seega sõitsid nad perega mööda maailma ringi ja otsisid sobivat kohta. Mõned kuud elati Miamis, Columbias ja Prantsusmaal. Kusjuures Prantsusmaa oli perekonna jaoks kõige jubedam, nad elasid mõned kuud Cannes´is, kus on väga kõrge kuritegevuse tase. Nad elasid kõrge aiaga kortermajas, mis oli mitmete raskete väravate ja aedadega kaitstud.
Pätid ja jõugud jälgisid pidevalt linnas inimesi. Ühel hetkel murdsid jõugud läbi mitmete suletud väravate ja uste ennast sisse perekonna garaaži. “Hommikul ootas meid sisse löödud akendega auto. Kõik võeti ära,” meenutab Katrin, kes ise viibis sel ajal Eestis. “Poisid kurvalt helistasid, et meil löödi aken sisse. Seal on ikka väga ohtlik. Rohkem ma Prantsusmaale ei taha,” tunnistab Siska.
Katrin Siska rääkis eetris ka enda suhtest, ta on elukaaslasega koos olnud juba 17 aastat. Ühel hetkel tundis ta, et vajab eksperdi abi. “Ma juba kaks aastat käisin üksi teraapias. Ma nägin, et meie suhtes on seisak. On vaja värskust. Kuidagi on vaja uuesti kõik ellu äratada,” meenutab Katrin. Ta käis lausa seitsme erineva terapeudi juures. Lõpuks oli ka elukaaslane nõus teraapiasse tulema.
Mis kasu teraapiast on olnud? Milliseid meetodeid nad elukaaslasega iga nädal kasutavad, et suhe tervena hoida? Sellest ja paljust muust huvitavast saad kuulata pikemalt allolevast heliklipist!