Rasmus on läbi ja lõhki meediainimene – ta on töötanud uuriva ajakirjanikuna ning praegu tegutseb suhtekorradaja ja eksperdina kommunikatsioonibüroos. Aastaid tagasi töötas Rasmus aga valitsuse kommunikatsioonibüroos meedianõunikuna. „Seal oli meil selline rutiin, et igal hommikul üks inimene pidi lugema kella 7-ks lehed läbi ja tegema peaministrile põhiliste, meid huvitavate teemade ja pealkirjade ülevaate koos mingisuguse kommentaariga,“ kirjeldas Rasmus, et sellist rutiini harrastavad nad nüüd oma kommunikatsioonibüroos ka. „Minu päev on neljapäev,“ vihjas Rasmus, et tema olulisemad uudised võivad pärineda just sellest nädalapäevast.
Kuidas jõuavad uudised Rasmuseni? „Klassika – telefon on mul suhteliselt kiiresti käeulatuses, aga ka arvutis. Ma jälgin väga jõuliselt Eesti meediat, ma olen Eesti meedia usku. Ma usun, et Eestis tehakse üldiselt head ajakirjandust, teatud nurkade pealt isegi väga head,“ kiitis Rasmus ja lisas, et ise ta enam noorte ajakirjanikega sammu pidada ja vastu pidada.
Uudised jõuavad Rasmuseni peamiselt meediakanalite kaudu, sest sotsiaalmeedia kustutas ta oma telefonist ära umbes kaks aastat tagasi. „Kui 2022. aastal puhkes sõda, siis ma läksin ikkagi üle igasuguse piiri, et ma tõmbasin endale TikToki, Telegrami... Siis mul olid ka Facebook, X,“ meenutas Rasmus, et sai kuu-kahega aru, et see pole jätkusuutlik ja ta ei soovi sõda TikTokist otseülekandena vaadata. „Ainus sotsiaalmeediakanal, mida ma täna veel päriselt jälgin on Instagram, sest seal saab nalja, seal on meelelahutus ja seal ei ole õelat ärapanemist.“
Millised uudised ei kõneta? „Ma ei taha lugeda uudiseid, et Eestis on kõik halvasti. Ma olen väsinud sellest ilkumisest, nutmisest ja kaeblemisest,“ rääkis Rasmus. „Ma kutsun üles otsima neid uudiseid, kus on põnevad tulevikutrendid, põnevaid arenguid, mis räägivad võidust või koondavad inimesi tegema Eesti nimel midagi rohkem.“
Kolmandale kohale paigutas Rasmus uudise sellest, kuidas Eesti e-riigi turvalisust ähvardab kvantarvutite murranguline mõju ja tegutsema peab juba täna. „See on selles mõttes põnev lugu, et kui sa kujutad ette – sul on täna krüptograafiaga kõikvõimalikud lukud notariaalsetel lepingutel ja kõigel, mis internetis on, paned seal ID-kaardiga mingi allkirja... siis kujutate ette – praegu on loomisel arvuti, mis suudab ühes sekundis teha nii palju tehinguid, et ta lihtsalt hammustab kõik need mõistatused lahti ja jalutab sinna, kuhu ise tahab,“ kirjeldas Rasmus.
Teisele kohale jõudis intervjuu Ragnar Sassi intervjuu Eesti kaitsetööstuse teemal. „See on väga jõuline intervjuu, mis ei räägi ainult sellest, mida Ragnar plaanib siin teha, vaid räägib ka sellest, mis tegelikult toimub Ukrainas – kuidas seal inimesed saavad hakkama, kuidas nad võitlevad, milline on nende võitlustahe,“ rääkis Rasmus lisades, et meie Eesti kaitsetööstus on väga tubli. „See näitab meie teadlaste ja spetsialistide maailmataset.“
Esikohale tõstis Rasmus uudise Eesti Olümpiakomitee (EOK) algatusest Minu Sportlane. Tegemist on ühisrahastusplatvormiga, mille kaudu saab toetada Eesti tippsportlaste treeninguid, ettevalmistust jms. „Viimastel aastatel raske majandusolukorra ja muude põhjuste tõttu on väga paljud sportlased pidanud kannatama näguripäevi – pole olnud raha, et lennata MK-etapile, ei ole meestel raha, et osta rattaid, ei ole raha, et osta rehve autole,“ rääkis Rasmus. „Nüüd on võimalus panna eestlastel seljad kokku. On olemas portaal minusportlane.ee.“ Portaali kaudu saad valida oma tiimi või sportlase, keda vabalt valitud summaga toetada soovid.
„Äge on kogu selle alguslugu – Urmo Aava ja Kalev Kruus panid seljad kokku ja hakkasid siin aasta-poolteist tagasi omal algatusel raha koguma selleks, et Robert Virves saaks rallit sõita. Selline „paneme seljad kokku ja eestlased suudavad koos midagi teha“ on võimalik! See on ka teatud mõttes vundamendikivi sellele portaalile,“ rääkis Rasmus.
„Kasutades ära võimaluse – ma julgustan uskuma Eestisse, koostöösse ja sellesse, et me saame päriselt midagi koos ära teha, selle asemel et lüüa käega ja öelda, et küll siin Eestis on ikka halvasti,“ julgustas Rasmus. „Eesti elab oma aegade parimat elu ja uskuge lihtsalt rohkem sellesse."
Kuula lähemalt allolevast intervjuust!