Möödunud aastal ilmnes teadmine, et Kate Middleton on keeldunud lubada oma pojal osa võtmast traditsioonist, mis tänapäeval kõlab üsna võikana. Traditsioon nägi ette, et kui perekonna vanim poeg, prints George (12) naaseb jahilt oma esimese saagiga peab ta end tapetud looma verega kokku määrima, et sümboliseerida tema astumist meheikka. Kate keelas pojal sellisest tavast osa võtta ning see oli üks esimestest märkidest, et Kate ja William plaanivad oma lapsi kasvatada kaasaegse ühiskonna väärtuseid silmas pidades, ilma kuningakoja traditsioonidele täielikult vastu astumata.
Lapsed võtavad endiselt osa kuninglikest üritustest ning peavad kinni etiketist, kuid mitmes teises vallas on vanemad otsustanud läheneda kaasaegsemalt. Üheks heaks näiteks on valik printsess Charlotte'i haridustee osas.
Lähadelseisvad allikad on kirjeldanud, et osa pere missioonist on moderniseerida monarhiat. Nende lapsed kogevad hoopis teistsugust lapsepõlve kui varasemad kuninglikud järeltulijad. Perekonnale lähadalseisev allikas kirjeldas väljaandele People, et Charlotte on ema eeskujul juba praegu, pelgalt 9-aastasena väga tugeva iseloomuga.
"On selge, et ta on sportlik nagu oma ema. Tõeline mini-mina,“ ütles üks palee siseringi kuuluv isik Charlotte’i kohta. Ta lisas: „Talle tuleb kõik loomulikult ja ta on kuninglikele sündmustele reageerinud nagu part veele.“
Üks viis, kuidas Will ja Kate seda iseseisvust Charlotte’is toetavad, on nende teistsugune lähenemine haridusele. Kui varasemad printsessid, sealhulgas printsess Anne, käisid ainult tüdrukutele mõeldud koolides, siis Charlotte õpib praegu koos oma vendadega Lambrooki koolis. Kuningliku eksperdi Ingrid Sewardi sõnul on see vanemate väga teadlik valik.
„Monarhia on ajaga kaasas käinud ning selle asemel, et nõuda üksnes tüdrukute- või poistekoole, soovitakse lastele võimalikult palju integreerimist,“ ütles Seward ajakirjale.
Will ja Kate kasvatavad oma lapsi teadmisega, et üks neist saab kunagi kuningaks, ning nad mõistavad, „kui tähtis on perega koos veedetud aeg.“
„Õigesti toimiv pere on ülioluline, eriti arvestades, mida rahvas neilt ootab,“ märkis üks pere tuttav.
Inglismaa elanikud on Kate'i ja Williami otsuseid väga suure toetusega vastu võtnud. Esile on tõstetud, et ka prints Williami ema, printsess Diana seadis perekonna ning oma laste heaolu alati kuninglikest traditsioonidest kõrgemale. Heaks näiteks on näiteks emadepäevaüritus, mil prints William oli alles algklassilaps.
Kuningakojast kostus Dianale ohtralt reegleid ja piiranguid, mis nägid ette, et Diana ei saa osa võtta jooksuvõistlusest, milles osalesid kõik prints Williami klassikaaslaste emad. Diana otsustas viimasel hetkel siiski ringi ning jooksis - ta heitis jalast kingad ning põrutas sukkade väel, seeliku lehvides finiši poole, jättes seljataha nii konkurendid kui kuninglikud tavad, mis takistasid tal oma pojale ema olemast.